Popis produktu
UniFi AC HD je první UniFi jednotkou s podporou 802.11ac Wave2 technologie, díky tomu nabízí simultální komunikaci MU-MIMO a revoluční přenosovou rychlost až 800 Mbps v pásmu 2,4 GHz a 1733 Mbps v pásmu 5 GHz!
UniFi AC HD je hotspotové řešení využívající standardy 802.11a/b/g/n/ac/ac-wave2. Je vybaveno anténním systémem MIMO 4×4 v podobě integrovaných 3 dBi antén (2,4GHz) a 4 dBi antén (5 GHz).
802.11AC Wave2 MU-MIMO technologie umožnuje komunikovat s více klienty ve stejný čas, to několikanásobně zvyšuje celkovou propustnost přístupového bodu a přenosovou rychlost na straně klientských zařízení.
Čtyři simultální streamy obslouží v jediném časovém intervalu: • čtyři klientská zařízení 1x1 SISO
• dvě klientská zařízení 2x2 MIMO
• jedno klientské zařízení 2x2 MIMO a dvě 1x1 SISO
• jedno klientské zařízení 3x3 MIMO a jedno 1x1 SISO
Jednotka UniFi spolupracuje se systémem UniFi Controller, který umožňuje spravovat vytvořenou bezdrátovou síť přes webový prohlížeč. Na mapě lze plánovat rozmístění vzájemně komunikujicích jednotek UniFi a lze definovat virtuální AP s různými oprávněními včetně možnosti přesměrování na autentizační server.
Výhody systému UniFi: •Více SSID s různým typem zabezpečení
•Neomezená možnost rozšíření systému o další zařízení UniFi
•Žádné licenční poplatky
•Omezování rychlosti dle SSID
•Pokročilé funkce AirTime Fairness a Band Steering
•RF sken okolního prostředí
•Účet hosta
•Bilingový systém - využití externího serveru, definice voucherů, přímé platby přes PayPal
•Load Balance - přepínání klientů na méně vytížené UniFi
•Podpora normy napájení 802.3at
•Podpora VLAN
Díky nenápadnému designu a jednoduché montáži je vhodné do jakéhokoliv prostředí. Výhodou je odolné provedení i pro venkovní instalace (Pozor: Není určena do otevřeného prostoru. Instalace je možná pouze v chráněném prostředí například do podhledu, pod střechu a pod.). Jednotka obsahuje druhý ethernetový konektor pro bridgování jednotek.
Balení obsahuje veškerý potřebný materiál pro montáž jednotky na stěnu nebo strop. UniFi AC HD je kompatibilní s držákem pro UniFi AC PRO.
Jednotka podporuje PoE napájení dle normy 802.3at a pasivní napájení PoE 48V. Dodáváno s gigabitovým PoE injektorem 48V/0.5A.
UniFi AP je možné napájet přibalenými PoE injektory nebo využít elegantnější řešení, a to napájení přes PoE Switche. Výhodou je správa PoE portů, podpora VLAN a celkový přehled o síti.
Specifikace
Operační mód AP
Frekvence (GHz) 2,4, 5
Přenosová rychlost až (Mbps) 2533
Normy 802.11a/b/g/n/ac/ac-wave2
Max. výstupní výkon (dBm) 25
Modulace BPSK, QPSK, 16-QAM/64-QAM
Šifrování WEP, WPA-PSK, WPA-Enterprise (WPA/WPA2, TKIP/AES)
Shoda CE, FCC, IC
LAN port 2 x RJ45 10/100/1000 Mbps
Napájení (V) 48 V, 0.5A GigE PoE
Spotřeba (W) 17
Zisk (dBi) 3 (2,4GHz), 4 (5GHz)
Hmotnost (kg) 0,70
Výška (mm) 220
Šířka (mm) 220
Hloubka (mm) 48
Napájení max (PoE) (V) 48, (802.3at)
Provozní teplota min (°C) -10
Provozní teplota max (°C) 70